Добре дошли в ITni News

Потребителско име: Парола:
Запомни ме
bullet Регистрация | bullet Забравена парола
View Thread
 Print Thread
Смяна на езика на клавиатурата (проблем с Language Bar)
sweetgirl
iztrih si programata za smenqne na ezika na klaviaturata bez da iskam dori ne znam kak se kazva molq vi pomognete mi

Изтрих си програмата за сменяне на езика на клавиатурата без да искам. Дори не знам как се казва. Моля ви помогнете ми.
Edited by ITni on 06/06/2008 18:43

ITni
Здравей,
За да може да ти помогне някои, трябва да дадеш малко повече информация. Като за начало можеш да пишеш каква е операционната система. Също така, не стана ясно дали е имало инсталирана някаква програма от рода на Flex Type или е "изчезнал" Language bar-а от който сменяш езиците на клавиатурата.

img364.imageshack.us/img364/6083/languagebarkk6.png

Предполагам, че става въпрос за Language bar-а ( Windows XP * ).
Отвори "Regional and Language Options" (start -> Control Panel -> Regional and Language Options).

Избери Languages -> Details.

От прозореца "Text Services and Input Languages" отиди на таб-а "Settings" и натисни бутона "Language bar ...".

В новопоявилия се прозорец "Language Bar Settings", сложи отметка на "Show the language bar on the desktop" (както е показано на screenshot-a по-долу).

img78.imageshack.us/img78/4828/languagebarcpiq8.th.png

sweetgirl
ne stava i mislq 4e e po seriozno izteglih edna programa koqto pokazva koi programi se startirat avtomati4no i ot tam bez da znam 4e tova e za ezika na klaviaturata go blokirah toest da ne se startira avtomati4no sega se opitvam da iztriq tazi programa no ne q namiram v spisuka za iztrivane na programi opitah tova gore i pak ni6to ne stana .nqmam predstava kakva operacionna sostema ako moje da obqsni6 kakvo zna4i tova i to4no tova ot koeto smenqm ezicite go nqma .predpolagam izglejdam mnogo tupa no naistina ne znam kakvo da napravq

Не става и мисля, че е по-сериозно. Изтеглих една програма, която показва кои програми се стартират автоматично и от там без да знам, че това е за езика на клавиатурата го блокирах, тоест да не се стартира автоматично. Сега се опитвам да изтрия тази програма, но не я намирам в списъка за изтриване на програми.

Опитах това горе и пак нищо не стана. Нямам представа каква операционна система. Ако може да обясниш какво значи това и точно това от което сменям езиците го няма. Предполагам изглеждам много тъпа, но наистина не знам какво да направя.
Edited by ITni on 06/06/2008 18:06

ITni
С коя програма и какво точно изтри? От същата програма не може ли да се разреши автоматичното стартиране на това което си забранила?
Мисля, че за работата на Language Bar-а отговаря "Ctfmon.exe".

Не пишеш дали си ползвала кирилизираща програма от рода на Flex Type, за това примам, че отговора е "не".

Сега пробвай така: натисни с десен бутон върху часовника , избери Toolbars и сложи отметка на "Language bar".

img155.imageshack.us/img155/4426/languagebartbrbdv9.th.png

nqmam predstava kakva operacionna sostema
Предполагам, трябваше да питам - "Какъв ти е Windows-а?" Smile

Каква точно ти е операционната система, можеш да разбереш като натиснеш с десен бутон на иконката "My Computer" и избереш "Properties" -> "General" или да прочетеш какво пише на началният екран при стартиране на компютъра. Трябва да е нещо подобно на това:

img181.imageshack.us/img181/7650/bootscreenxpfa5.th.png

Повече за Операционните системи, можеш да прочетеш тук Smile

ITni
Преведох постовете ти от латиница към кирилица, с помощта на този сайт.

Вече можеш да публикуваш съобщенията си на кирилица (без значение компютъра ти кирилизиран ли е или не), като използваш "Kredor" бутона за смяна на клавиатурната подредба (в ляво от бутоните за форматиране).

i44.tinypic.com/2lvkdp2.jpg

ПП Използвай препинателни знаци - улесняват четенето и разбирането. Wink
Edited by ITni on 02/09/2009 14:48

sweetgirl
Няма нужда то се оправи благодаря все пакSmile

Jump to Forum: